Bu Duayı Yaptıktan Sonra Ne İstersen Verilecek Ne Dua Etsen Kabul Edilecek.

Bu Duayı Yaptıktan Sonra Ne İstersen Verilecek Ne Dua Etsen Kabul Edilecek.

Allâhümme innî es’elüke bi ennî eşhedü enneke entellâhu lâ ilâhe illâ entel ehadus-samedüllezî lem yelid ve lem yûled ve lem yeküllehû küfüven ehad.

Ey Allah’ım Muhakkak ki ben Senden başka hiçbir ilah olmadığına, Senin Tek olan, bir olan, hiçbir kimseye muhtaç olmayan, doğurmamış, dogrulmamış ve Kendisine denk hiç kimse bulunamamış yüce Allah olduğuna şahitlik ediyor olmam vesilesiyle (dualarımın kabulünü) Senden istiyorum.

Zamanı : Herhangi Bir Zaman
Sayısı : Sayı Yok (En Az 1 Kere)

Faziletleri Bu ism-i Şerifin ifade ettiği mananın büyüklüğü ve onunla Allah-u Te’ala’ya dua etmenin, kabulü kesinleştireceği hakkında Büreyde ibni’l-Husayb el-Eslemi (Radıyallahu Anh) şöyle anlatmıştır: (Bir keresinde) Rasulüllah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem): (Yukarıdaki dua ile) diye dua eden bir adam duydu. Bunun üzerine Rasulüllah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem): Canım (kudret) elinde olan Zat’a yemin olsun ki, (bu kişi) Allah-u Te’ala’ya ism-i Azam’ı (en büyük ismi) ile dua etti. 447 Onunla Kendisine dua edilince kabul eder ve onunla istenildiği zaman (istediğini) Allah-u Te’ala verir, buyurdu. KAYNAK GÖR Kaynak Lalegül Dergisi Ağustos 2014 (Ahmet Mahmut Ünlü) Sayfa (86-87)

Bir Cevap Yazın